Witamy na naszej stronie!

Niedzielna kawiarenka zaprasza!

Parafian i Wiernych zapraszamy do odwiedzenia naszej niedzielnej kawiarenki zorganizowanej w salce katechetycznej (wejście od westibulum kościoła), gdzie przy najpiękniejszych balladach, swojskich wypiekach ciast i słodyczy oraz kawie i herbacie będzie można mile spędzić czas, spotkać się z najbliższymi, nawiązać nowe znajomości, a przy okazji wesprzeć materialnie biednych i ubogich naszej parafii. Kawiarenka będzie czynna w niedzielę 14 kwietnia br. po Nieszporach Wielkanocnych od godz.  16.30 do 19.00.

Czwartkowa Katecheza Eucharystyczna

Naszych Parafian, Wiernych, Duszpasterstwa, Grupy Parafialne, Poczty Sztandarowe zapraszamy na Kongres Eucharystyczny w Dekanacie Zabrzańskim. Z tej okazji w naszym kościele dnia 25 kwietnia br. w czwartek odbędzie się Adoracja Najśw. Sakramentu, uroczysta Eucharystia z katechezą i „Agapa” – wspólny poczęstunek i spotkanie w salce katechetycznej.
Szczegóły na plakacie.

Życzenia Wielkanocne Ojca Proboszcza

Drodzy Parafianie, Internauci, Goście!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto chrześcijaństwa. W tym roku obchodzimy je w naszej parafii pod znakiem pogłębienia wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Sprzyja temu otwarty w Niedzielę Palmową Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że w każdej Mszy św., która jest ucztą Wielkiego Czwartku, ofiarą Wielkiego Piątku, światłem Wielkiej Soboty i zmartwychwstaniem Niedzieli Wielkanocnej, możemy uczestniczyć i karmić się Ciałem Chrystusa.

Napełnieni radością wielkanocnego poranka składamy, Drogim Parafianom i Miłym Gościom, najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne dobroci, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”. Niech wieść o Zmartwychwstaniu Chrystusa opromienia życie każdego z nas, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu. Na ten świąteczny czas niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim Wam błogosławi udzielając swoich obfitych łask.

Szczęść Boże
Proboszcz i Duszpasterze

Rekolekcje Wielkopostne 2024

Naszych Parafian i Wiernych – Dorosłych zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które w naszej parafii odprawione będą w dniach od 14 do 17 marca br. W tym roku nauki rekolekcyjne głosić będzie o. Roman Zając – Kamilianin. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w załączniku.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2024.

Dzień Chorego 2024

Ojcowie Kamilianie serdecznie zapraszają osoby chore i   starsze, z naszej parafii i Miasta Zabrze wraz z opiekunami, Władze Samorządowe Miasta, Zabrzański Personel Służby Zdrowia, organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych i cierpiących do udziału w Kamiliańskich Obchodach XXXII Światowego Dnia Chorego.

Program obchodów