Witamy na naszej stronie!

Rekolekcje Wielkopostne 2023

Naszych Parafian i Wiernych, Dorosłych, Młodzież i Dzieci zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które w naszej parafii odprawione będą w dniach od 22 do 26 marca br. W tym roku nauki rekolekcyjne głosić będzie o. Flawiusz Szynal franciszkanin. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w załączniku.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2023.

Życzenia bożonarodzeniowe

Drodzy Parafianie, Wierni, Sympatycy, Goście, Internauci!

W tym radosnym świątecznym czasie, pragniemy Wam Wszystkim i Waszym Rodzinom złożyć gorące i serdeczne życzenia. Niech Boża Dziecina rodząca się w Betlejem i w naszych sercach, darzy zdrowiem, spokojem i radością, niech otacza obfitością swych łask.

W świątecznym czasie szczególnie prosimy o łaski dla tych, którzy są chorzy, samotni, których serca wypełnia lęk i niepewność jutra. Niech oni najmocniej doświadczą Bożej dobroci i ludzkiej życzliwości.
Niech radosne bożonarodzeniowe świętowanie przyniesie Boży pokój, którego świat przynieść nie może, oddali od nas wojny, zagoi rany, zakończy spory i kłótnie, przyniesie zgodę i pojednanie w naszych domach i rodzinach.

Życzmy sobie również dobrego i pomyślnego Nowego Roku, w którym niech spełnią się nasze marzenia, zrealizują cele i wypełnią miłością nasze czyny. Z nadzieją wypatrujmy szczęśliwych chwil naszego życia i prośmy Boga, aby błogosławił nam każdego dnia.

Z najlepszymi życzeniami
Wojciech Węglicki proboszcz
wraz z duszpasterzami

Szopka w naszym kościele

Mieszkańców Zabrza i nie tylko zapraszamy do odwiedzenia naszej betlejemskiej szopki autorstwa pana Jacka Wysockiego. Składa się ona z dwóch części stałej i ruchomej. Jej największą atrakcją są ruchome figurki i postacie, które sprawiają, że bożonarodzeniowa tradycja łączy się z teraźniejszością. Pięknie wyeksponowana i podświetlona z pewnością przyciągnie uwagę Wiernych, a dla dzieci stanie się prawdziwą frajdą. Ruchomą szopkę będzie można oglądać w naszym kościele od Pasterki aż do 2 lutego 2023r. Uruchomiamy ją w niedziele i święta po Mszach św. W tygodniu natomiast na życzenie i tylko dla większej ilości osób. Zapraszamy 
 

KOLĘDA 2022-2023

Drodzy Parafianie!

Podajemy do wiadomości Parafian plan odwiedzin duszpasterskich, tzw. Kolędy.

    1. Kolęda jest wizytą o charakterze religijnym, dlatego prosimy o nakrycie stołu białym obrusem, postawienie krzyża, zapalenie świec i wyłożenie Pisma Świętego.
    2. Idąc po kolędzie czujemy się zaproszeni przez naszych Parafian, dlatego dzwonić do drzwi będziemy dyskretnie bez zbytniego naprzykrzania się. Dobrze jeśli ktoś z rodziny będzie czekał na księdza na klatce lub przed drzwiami do swojego mieszkania.

Więcej…

Wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej (2023 – 2027)

11 grudnia br. w III Niedzielę Adwentu w naszej parafii przeprowadzone zostaną wybory do Rady Parafialnej. W westibulum naszego kościoła wystawiona będzie urna, do której wierni będą mogli wrzucać karty do głosowania. Głosować będzie można na dowolnego kandydata, który musi spełniać następujące warunki: być katolikiem, zamieszkiwać na terenie naszej parafii, być osobą pełnoletnią po sakramencie bierzmowania, zaangażowanym w życie parafii cieszącym się dobrą opinią wśród ludzi.

Głosowanie odbywać się będzie po Mszach św. niedzielnych i po sobotniej Mszy św. wieczornej. Głosować można tylko raz i na specjalnych kartach do głosowania, które będą wyłożone w westibulum kościoła i podstęplowane okrągłą pieczęcią parafii. Na karcie do głosowania wypisujemy imię i nazwisko naszego kandydata i oddaną kartę do głosowania wrzucamy do urny. Głosowanie ma charakter anonimowy i tajny. Nad jego przebiegiem czuwać będzie specjalna komisja powołana przez o. proboszcza. To ona będzie wydawała karty do głosowania. Naszych Parafian zachęcamy do udziału w wyborach.