Witamy na naszej stronie!

Pierwsze Forum Młodych Diecezji Gliwickiej

W sobotę 25 listopada br. Ks. Bp. Sławomir Oder Biskup Gliwicki zaprasza młodzież naszej diecezji do udziału w Pierwszym Forum Młodych Diecezji Gliwickiej. W związku z tym z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to święto młodzieży. Do udziału w Forum zapraszamy młodzież naszej parafii, kandydatów do bierzmowania oraz młodzież szkół ponadpodstawowych i pracującą. Program Forum:
13.00 – rejestracja  w Centrum JP II w Gliwicach,
14.00 – Eucharystia w Katedrze Gliwickiej,
15.30 – spotkanie w Centrum JP II w Gliwicach, konferencja, spotkania w grupach, integracja oraz poczęstunek.
Zakończenie Forum około godz. 20.00. Zapisy u naszych duszpasterzy lub w Kancelarii Parafialnej. Zapraszamy.
 

Odpust ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych

W niedzielę 19 listopada br. obchodzimy w naszym kościele doroczny odpust ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. Naszych Parafian i Wiernych, a także poczty sztandarowe i duszpasterstwa parafialne zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 9.30 połączoną z procesją Eucharystyczną na placu kościelnym. Odpustowe Nieszpory Maryjne o godz. 16.00.
W tym dniu również obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Modlitwą i wsparciem materialnym chcemy otoczyć ludzi ubogich, chorych i samotnych. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.30 w westibulum naszego kościoła rozdawać będziemy paczki żywnościowe, które można będzie zanieść osobom biednym i potrzebującym.
 
Niedzielna Kawiarenka Odpustowa
W świąteczne niedzielne popołudnie i z racji odpustu w godz. od 16.30 do 19.00 zapraszamy Parafian i Wiernych do odwiedzenia naszej Kawiarenki, gdzie przy ciastku, kawie, herbacie i muzyce miło spędzicie Państwo czas. Tym razem będzie można w klimacie złotej polskiej jesieni posmakować ciast domowej roboty – prawdziwie swojskich wypieków, a przy okazji wesprzeć materialnie ludzi biednych i potrzebujących, którymi opiekuje się nasza parafia. Gorąco zapraszamy!

Czas na kremówkę

Kochani Parafianie i Wierni. W niedzielę 15 października br. obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w westibulum naszego kościoła będzie można nabyć „papieskie kremówki” – przysmak św. Jana Pawła II. Niech ten „słodki symbol” Dnia Papieskiego będzie dodatkiem do niedzielnej kawy lub herbaty, deserem na niedzielny obiad i atrakcją naszych spotkań z najbliższymi.
Zapewniamy, że nasze „kremówki” będą świeże i smaczne – po prostu wyśmienite.

Pielgrzymka Bractwa Matki Bożej Uzdrowienie Chorych do Tarnowskich Gór

W sobotę 16 września br. z naszej parafii zorganizowana będzie autokarowa pielgrzymka do Tarnowskich Gór na Dzień Skupienia Bractwa Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Kamila przy ul. Bytomskiej 22 w Tarnowskich Górach. Wyjazd naszych pielgrzymów z placu kościelnego o godz. 9.00, a powrót około godz. 12.00. Przejazd w obie strony jest bezpłatny. Swoje uczestnictwo zgłaszamy w Kancelarii Parafialnej wpisując się na listę. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy nie tylko Członków Bractwa ale każdego kto chce pielgrzymować do Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Uzdrowienie Chorych

Ślubowana Pielgrzymka do Piekar Śląskich

W niedzielę 10 września br. zapraszamy naszych Parafian Wiernych i Czcicieli Matki Bożej do udziału w autokarowej pielgrzymce do Piekar Śląskich. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 8.00. W programie pielgrzymki między innymi: Msza św. przed Cudownym Obrazem, Droga Krzyżowa na Kalwarii i Nieszpory Maryjne. Powrót i powitanie pielgrzymów około godz. 16.30. Koszt pielgrzymki 15zł. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Jako wspólnota parafialna weźmy liczny udział, z całymi rodzinami, w dorocznej ślubowanej pielgrzymce przed Tron Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej.